STRONA GŁÓWNA      ZARZĄD       KSRG
O JEDNOSTCE       PATRON       KONTAKT
WIZYTA W HOLANDII

W dniach 4-6.11.2011 r. ośmiu strażaków z OSP Tarnów Opolski, miało okazję poznać holenderski system działania ochotniczych straży pożarnych oraz odwiedzić naszych przyjaciół z Noordwijkerhout. Zapoznaliśmy się ze sprzętem tamtejszej jednostki oraz braliśmy udział w całodniowych ćwiczeniach, które miały miejsce w ogromnym ośrodku szkoleniowym Ricas. Było to bardzo ciekawym doświadczeniem, otrzymaliśmy wiele wskazówek dotyczących działań podczas akcji gaśniczych, wykonywaliśmy zadania w aparatach powietrznych, używaliśmy różnego rodzaju gaśnic i wynosiliśmy ludzi (manekiny) z płonącego budynku. Zdobyta tam wiedza i umiejętności na pewno przydają nam się tutaj w Polsce.

Wizyta w Holandii była także okazją do pogłębienia naszych relacji z holenderskimi strażakami. Zostaliśmy bardzo gościnnie przyjęci. Mieliśmy okazję zasmakować tradycyjnych holenderskich potraw i poznać tamtejsze zwyczaje. Ponadto zwiedziliśmy Amsterdam, który jest ogromnym i robiącym wielkie wrażenie miastem, a także zobaczyliśmy Morze Północne. Wyjazd ten, w całości, był sfinansowany przez Członka Honorowego OSP Tarnów Opolski – Freda Droog oraz holenderskie władze, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy współpracować z tak doskonale działającą jednostką z Noordwijkerhout i mamy nadzieję, że uda nam się zaprosić ich kiedyś do Polski. Zawarliśmy nowe znajomości i ten wyjazd na pewno będzie długo przez nas wspominany. Nabraliśmy nowej energii, chęci i entuzjazmu, aby rozwijać naszą jednostkę i doskonalić swoje umiejętności. Jesteśmy pewni, że taka wymiana doświadczeń pozytywnie wpłynie na naszą działalność.

Katarzyna Zyła





1   2   3   4   5   6   7   8   9   10




Copyright © 2011 by OSP Tarnów Opolski
Created by Lucjan Lenort